Pasje i zainteresowania naszych uczniów

DRODZY UCZNIOWIE

Miło nam zaprezentować pasje i zainteresowania Waszych kolegów i koleżanek. Godząc zarówno naukę w dwóch szkołach, czy też biorąc udział w dodatkowych zajęciach po lekcjach, poprzez wytrwałą pracę osiągają najlepsze wyniki w wielu konkursach i zawodach. Doceniamy ich poświęcenie i ogromny wysiłek jaki wkładają w realizację swoich pasji i zainteresowań.
Składamy gratulacje i życzymy im dalszych sukcesów.
Zapraszamy także każdego z Was do zaprezentowania swoich zainteresowań na naszej stronie internetowej.

Dyrekcja szkoły


Marta Pieczul

Uczennica klasy 3 gimnazjum. Swoją największą pasję rozpoczęła równocześnie z rozpoczęciem nauki w szkole w wieku 7 lat. Jest nią taniec. Należy do zespołu Mażoretek Akcent w grupie Seniorek. Występuje na scenie nie tylko z zespołem ale również solo.


Inga Pieczul

Uczennica klasy 7. Jest doskonałą pływaczką mimo, że profesjonalnie zaczęła trenować dopiero w klasie 5. Trenuje w klubie UKS MANTA Kochłowice Ruda Śląska. Do jej największych osiągnięć należy zdobycie 8 miejsca w Lidze Klubów Śląskich w sezonie 2016/2017. Na większości zawodów staje na podium. Oprócz pływania tańczy w zespole Mażoretek Akcent w grupie Juniorek.


Wiktor i Karol Andrysiak

Wiktor Andrysiak z klasy VII i Karol Andrysiak z klasy VI są naszymi wybitnymi uczniami. Poza naszą szkołą kształcą się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Wiktor w klasie VI dziecięcej gra na fortepianie i pięknie śpiewa, a Karol w klasie III młodzieżowej doskonali grę na gitarze. Chłopcy brali udział w licznych koncertach organizowanych przez szkołę muzyczną. Wiktor w Filharmonii Śląskiej śpiewał w chórze, wykonywał partie solowe w NOSPR pod kierunkiem kompozytora Zbigniewa Preisnera. Na szczególne uznanie zasługuje nagrana przez Wiktora płyta kolęd i pastorałek w ramach akcji organizowanej przez Dziennik Zachodni. Ostatnim w tym roku szkolnym koncertem Wiktora był występ w chórze podczas uroczystości 70-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach. Natomiast Karol brał udział w makroregionalnych przesłuchaniach gitarowych pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej, na których zdobył wyróżnienie. Nauka w dwóch szkołach wymaga wiele czasu i wytrwałości. Doceniamy poświęcenie i ogromny wysiłek chłopców.
Składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.


Artur Rudzik

Artur Rudzik nasz uczeń również łączy naukę w naszej szkole z kształceniem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Uczy się w klasie młodzieżowej gry na fortepianie.
Artur wystąpił w pierwszym na świecie musicalu o Janie Pawle II zatytułowanym ,,Karol”. Chłopiec znakomicie wcielił się w rolę papieża z lat młodzieńczych. Stworzył na scenie niezwykle zabawną i pełną humoru postać Lolka.
Poza tym Artur jest także ministrantem w naszej parafii. Na pytanie, jak sobie radzi z wszystkimi obowiązkami, odpowiada: ,,Dzięki pomocy rodziców i mogę realizować moje pasje muzyczne i zainteresowania aktorskie”.
Bardzo cieszymy się z sukcesów naszego ucznia.
Życzymy Arturowi satysfakcji, zadowolenia i artystycznego spełnienia.

Komentarze są wyłączone.