Galeria 2013

2013-12-11

W grudniu jak co roku każda klasa organizuje spotkania wigilijne, podczas których dzieci wraz z rodzicami dzielą się opłatkiem, składają sobie życzenia oraz wspólnie zasiadają do stołu. W tym roku uczniowie dla swoich rodziców przygotowali dodatkowo krótkie Jasełka oraz wręczyli prezenty – ręcznie malowane świeczniki.

2013-12-04

1. 4 grudnia 2013r. klasy 1-3 szkoły podstawowej wybrały się do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl pt.„Tymoteusz wśród ptaków”. Po spektaklu odwiedził Nas Mikołaj i każdemu dziecku wręczył paczkę. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

2013-10-15

15 października w ramach rozwijania sprawności fizycznej naszych uczniów odbyło się spotkanie z piłkarzami klubu sportowego „Ruch Chorzów” podczas, którego uczniowie mogli porozmawiać ze sportowcami na temat ich pracy, a także przeprowadzić wspólny trening.
Na zakończenie spotkania sportowcy rozdawali autografy i drobne prezenty.

2013-10-14

14 października 2013r. odbyła się Msza św. podczas, której modliliśmy się w intencji naszych nauczycieli, wychowawców oraz katechetów. Później wzięliśmy udział w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klasy IV, V i VI. Podczas akademii dziękowaliśmy naszym nauczycielom i wychowawcom za ich trud włożony w naszą edukację i poświęcenie.

Także w tym dniu dzieci klasy I Szkoły Podstawowej złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Rodziny.

2013-09-06

Pierwszy piątek miesiąca. Nasi uczniowie wzięli udział we mszy w pierwszy piątek miesiąca. W jej trakcie poświęcone zostały tornistry uczniów pierwszej klasy.

2013-09-02

Rozpoczęcie roku szkolnego. Rok szkolny rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą. Podczas mszy obecny był sztandar szkoły. Zaśpiewaliśmy też wspólnie hymn naszej szkoły.

2013-06-12

12 czerwca 2013 nasza Szkoła Podstawowa im. św. Rodziny obchodziła Jubileusz 5-lecia istnienia.
Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą św. sprawowaną przez arcybiskupa seniora Damiana Zimonia, z oprawą muzyczną Zespołu Pieśni i Tańca
„ŚLĄSK” . Podczas Mszy św. poświęcony został sztandar szkoły z wizerunkiem św. Rodziny z jednej strony oraz godłem Polski z napisem:
Bóg, Honor, Ojczyzna, Nauka – z drugiej, ufundowany przez organ prowadzący szkołę.
Po Mszy św. odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów szkoły szkoły podstawowej i gimnazjum.

2013-04-19

W dniu 19.04.2013 w naszej szkole gościły relikwie I stopnia tj. kawałek sutanny z krwią po zamachu 13 maja 1981 roku błogosławionego Jana Pawła II. W modlitwie za pośrednictwem błogosławionego uczniowie oraz grono pedagogiczne zanieśli swoje prośby i błagania. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali „Barkę” ulubioną pieśń Jana Pawła II.
Wierzymy, że za Jego wstawiennictwem naszą Szkołę będzie napełniał Duch Święty jeszcze większą miłością i radością.

2013-02

Zdjęcia z trzeciego już balu karnawałowego rodziców, grona pedagogicznego i zaproszonych gości.

2013-01

Jasełka przygotowane przez uczniów naszej Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.
Jasełka odbyły się 25 stycznia 2013r. w kościele pod wezwaniem św. Rodziny w Katowicach. Przewodnim tematem Jasełek była wędrówka IV króla Benjamina do Betlejem i chęć złożenia darów małemu Jezusowi. Król Benjamin dzieląc się darami z napotkanymi ludźmi, którzy byli w potrzebie uczy, że nieważne jest to co składamy w darze, ale nasza obecność oraz dobre serce.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem oraz dużym entuzjazmem zaprezentowali się licznie zebranym rodzicom i parafianom.

2013-01

Uczennica naszej Szkoły Natasza Woźny zdobyła kwalifikacje do wystawy w XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj, gwiazdko złota.” organizowanym przez Urząd Miejski, Miejski Zarząd Oświaty, Miejskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach.

2013-01

Orszak 3 Króli. Uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum, podobnie jak w zeszłym roku, w wzięli udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł ulicami Katowic. Ponadto uczniowie naszego gimnazjum wsparli organizatorów rozdając uczestnikom orszaku korony oraz naklejki.

2013-01

Kolęda duszpasterska w naszej szkole.

Komentarze są wyłączone.