Galeria 2015

2015-10-23

„Noc Włóczykija”
Punktualnie o godz. 18:00 dzieci należące do Szkolnego Klubu Włóczykija rozpoczęły swoją wieczorną zabawę. Po przywitaniu się, wszyscy wyszli przed szkołę, by wspólnie pobawić się w „Bieg państw” oraz „Labadę”, a na końcu w poszukiwanie Skarbu, co udało się bardzo sprytnie.
Potem już w budynku w poszczególnych salach układały puzzle europejskie świata i Polski, tworzyły mapę Polski oraz rozwiązywały różne zadania i rebusy, za co zdobywały punkty i pieczątki.
Na koniec był miły poczęstunek – Pizza! Z herbatką oraz odpoczynek podczas seansu, a także mały prezent dla każdego. Gdy wybiła godz. 22:00, wszystkie dzieci grzecznie wróciły do swoich domów.
Mamy nadzieję, że wszystkim dzieciom bardzo się podobało.

13 października 2015 roku odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu „WŁÓCZYKIJE”.
Na zajęciach zatytułowanych „Podróżujemy i ratujemy” nasi mali klubowicze mogli poznać zasady pierwszej pomocy. Wspólnie ćwiczyliśmy układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej bezpiecznej, a także na fantomie uczyliśmy się jak przebiega resuscytacja krążeniowo–oddechowa.
Mali Włóczykije wspaniale radzili sobie na zajęciach – przy nich możemy czuć się bezpiecznie.
2015-10-05

Na początku października uczniowie naszego Gimnazjum wybrali się na dwudniową wycieczkę
w Beskid Śląski. Pierwszego dnia po przejściu 17 kilometrów zawędrowaliśmy do schroniska na Błatniej gdzie spędziliśmy wieczór przy ognisku i grzecznie poszliśmy spać. Natomiast drugiego dnia przez szczyty Klimczok i Szyndzielnię zeszliśmy do Bielska skąd pociągiem udaliśmy się do Katowic. Mamy nadzieję, że na wiosnę uda nam się powtórzyć taką wyprawę.

2015-06-11

11 czerwca 2015 uczniowie klasy IV wzięli udział w warsztatach wokalno-tanecznych w Koszęcinie. Ponadto zwiedzili kostiumernię, gdzie każdy mógł zobaczyć z bliska stroje sceniczne artystów, a także zrewitalizowaną siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wraz z przepięknym parkiem.

2015-06-10

W ramach Święta Rodziny obchodzonego przez uczniów, rodziców i nauczycieli zaprosiliśmy także do wspólnego świętowania seniorów, pochodzących z naszej parafii. Podczas spotkania nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne i recytatorskie. Wierzymy, że dla naszych uczniów była to piękna lekcja szacunku do osób starszych.

2015-06-09

9 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Pogoda nam dopisała, więc mogliśmy ten czas spędzić na dworze. Nasi mali artyści z kółka teatralnego przedstawili inscenizację znanych wierszy. Następnie dziewczynki z kółka tanecznego zaprezentowały swój układ do piosenki J. Lope „Papi”. Odbyła się również licytacja oraz sprzedaż wypieków. Przez cały ten czas pięknie przygrywał nam wodzirej, a w międzyczasie dla dzieci i rodziców organizowane były różne konkursy sportowe.

2015-06-01

1 czerwca dzieci klas I-III wybrały się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie mogły z bliska oglądać sarny, jelenie i kozy, jak również pokaz lotów ptaków drapieżnych.
Następnie odwiedziły Chatę Chlebową w Górkach Wielkich, gdzie dowiedziały się, jak wypieka się chleb, a także zobaczyły przedmioty codziennego użytku, których kiedyś używano.
Można było również skosztować prawdziwej kawy zbożowej, zrobić własny podpłomyk i zjeść go z masłem, miodem lub smalcem. Dodatkowo dzieci dowiedziały się wielu informacji o życiu pszczół, a także pracy na polu.

2015-04-30

W dniu 30.04.2015 r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – Jerzy Cnota – aktor i Eugeniusz Kluczniok – reżyser.Obejrzeliśmy ich wspólne dzieło film pt. „Tu jest fajnie”.

Z wielką przyjemnością rozmawialiśmy z artystami na temat ich pracy.

2015-01-23

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wystawiali Jesełka pt. „Niechciany Król”, które zaprezentowali rodzicom, parafianom, zaproszonym gościom w kościele. p.w. św. Rodziny w Katowicach. Wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznych jasełek bardzo serdecznie dziękujemy.

2015-01-06

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, nauczycielami i dyrekcją wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Katowicach.

Komentarze są wyłączone.