Stop smogowi

Nie jest to powód do dumy gdy patrzymy na dosłownie czarny dym unoszący się nad naszymi głowami – tak mówią uczniowie naszej szkoły. Władze miast nie pozostają obojętne i podejmują różne działania mające na celu poprawić jakość powietrza. My też nie jesteśmy obojętni wobec nasilającego się problemu. Już w najbliższą Niedzielę Wolontariusze naszej szkoły dzięki przygotowanym ulotkom i we współpracy z parafią im. Św Rodziny w Katowicach będą informowali o problemie oraz szansach zmierzających do poprawy środowiska.

Spotkanie opłatkowe kółka misyjnego

Dziś odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników kółka misyjnego. Naszym gościem była zaprzyjaźniona z nami misjonarka, p. Monika Krason. Opowiadała nam, jak Afrykańczycy przeżywają Święta Bożego Narodzenia. Na pamiątkę otrzymaliśmy krzyżyki wykonane z drewna hebanowego, który będzie naszym znakiem rozpoznawczym. Nasz gość i wszyscy uczestnicy otrzymali figurkę Dzieciątka na sianku.
Życzymy wszystkim BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

 

Szlachetna paczka


„Tylko życie poświęcone innym
warte jest przeżycia”
/Albert Einstein/
Nie ma słów, które wyraziłyby to, jak bardzo jesteśmy wdzięczni za pomoc i serce okazane w realizację Szlachetnej Paczki.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć Państwu samych dobrych dni, zdrowia, szczęścia, spokojnych i radosnych świąt oraz Szczęśliwego Nowego 2017 Roku.
Dyrekcja oraz grono pedagogiczne
Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
im. Św. Rodziny w Katowicach

Kiermasz misyjny

W dniach 25-27.10.2016 w naszej szkole odbył się kiermasz misyjny. Na kiermaszu można było zakupić pamiątki wykonane w krajach Afryki, a
także w Peru.
Pieniądze ( 1347 zł.) ze sprzedaży na kiermaszu, jak i te złożone przez dzieci, zostaną przesłane na misje.

Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom.