Reforma oświaty

Drodzy rodzice!

W związku z reformą oświaty zachęcamy osoby zainteresowane do zapoznania się z informacjami na jej temat. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Ministerstwa oraz stronie Śląskiego Kuratorium Oświaty.

http://reformaedukacji.men.gov.pl/
http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=NewsPage&menuItemId=1014

Szczególnie interesujące mogą okazać się informacje na poniższe tematy:

List Śląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców, Uczniów, Nauczycieli, Samorządowców

Mapa drogowa

Wycieczka do Wielkiej Brytanii

W dniach 1-7 marca 2014r. wychowankowie naszej szkoły wraz z uczniami z ZST i Ogólnokształcących  im. Abramowskiego w Katowicach wzięła udział w wycieczce do Wielkiej Brytanii. W czasie naszego 5-dniowego pobytu na Wyspie, mięliśmy okazje zwiedzać najpiękniejsze miejsca w Londynie ( w tym Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, koło London Eye, Galerię Narodową, Trafalgar Square, Buckingham Palace i wiele innych), stanęliśmy w miejscu, gdzie przebiega południk zero w Greenwich,  zobaczyliśmy Stonhenge – jedną z najsłynniejszych budowli megalitycznych sprzed ok 5 tysięcy lat, odwiedziliśmy wspaniałą rezydencję królewską w Windsorze i spacerowaliśmy ulicami uroczego Oxford oraz Bath, miasta założonego jeszcze przez Rzymian. Przeżyliśmy wspólnie niezapomniane chwile, zobaczyliśmy niezwykłe miejsca  i wzbogaciliśmy swoją wiedzę poznając historię i kulturę Wielkiej Brytanii.

POLECAMY TE MIEJSCA!!!

Konkurs historyczny

W związku z obchodami Święta Niepodległości w dniu 8 listopada 2012r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny : „Józef Piłsudski i Wojciech Korfanty – wielcy patrioci i przeciwnicy polityczni”.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych HISTORYCZNYCH sukcesów!

Święto Rodziny

Święto Rodziny w tym roku zorganizowano w dniu 14 czerwca 2012r. w sali gimnastycznej oo. Franciszkanów. Rodzice włączyli się w uroczystość i pomogli w przygotowaniu poczęstunku poprzez przyniesienie ciasta, kawy, herbaty i innych napojów i słodyczy. Jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i zaangażowanie. W planie były rodzinne rozgrywki piłki nożnej.

Dzień Dziecka

1 czerwca 2012 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się na sali gimnastycznej mecz koszykówki przy współudziale uczniów i członków grona pedagogicznego.
Po meczu wszyscy chętni wzięli udział w konkursie wiedzy nt. HISTORII IGRZYSK OLIMPIJSKICH. Zwycięzca otrzymał nagrodę rzeczową oraz wieniec laurowy.
Na koniec uczniowie gimnazjum udali się do Parku Kościuszki na krótkie zawody terenowe, uwieńczeniem których była porcja lodów.